Prowadzący zajęcia

Zofia i Jacek Krawczykowie

 

 

 

 

 

 

Zofia i Jacek Krawczyk
Trenerzy pływania I klasy,
Instruktorzy – Wykładowcy WOPR,
Mistrzowie i Rekordziści Polski w pływaniu,
Mistrzowie Świata w Ratownictwie Wodnym,
b. Pracownicy Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego
AWF w Warszawie.

Zosia Krawczyk

 

 

 

 

 

 

Zosia Krawczyk
Absolwentka AWF w Warszawie (kierunki wychowanie fizyczne oraz turystyka i rekreacja).
Instruktor Pływania, Ratownik WOPR.

 

Zajęcia pływackie dla najmłodszych stały się naszą pasją kilkadziesiąt lat temu, kiedy to mieliśmy możliwość obserwowania ich między innymi na pływalniach Finlandii, Szwecji, Holandii i Niemiec podczas naszych sportowych wyjazdów na zawody pływackie. Po ukończeniu studiów w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i uzyskaniu tytułów trenerskich w pływaniu postanowiliśmy rozwijać te nasze zainteresowania zarówno teoretycznie jak i praktycznie.
Po narodzinach naszych córek, z którymi ćwiczyliśmy w wodzie od pierwszych chwil ich życia, naszym marzeniem stało się prowadzenie własnej szkoły pływania niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym. Dopiero pod koniec lat 90-tych nasze marzenia mogły się spełnić. W tym czasie wybudowano i oddano do użytku wiele nowoczesnych ośrodków pływackich.

Wówczas to rozpoczęliśmy przygotowania organizacyjno-programowe. Po uzyskaniu zgody władz dzielnicy Warszawa-Żoliborz oraz dyrekcji OSiR przy ul. Potockiej 1 rozpoczęliśmy w styczniu 2000 roku pierwsze lekcje w naszej szkole pływania „AQUA MASTER”, które realizowaliśmy według własnych programów.

Duże zainteresowanie tego rodzaju formą rodzinnego spędzania czasu wolnego wiąże się z coraz większym przekonaniem rodziców o praktycznych, zdrowotnych i wychowawczych walorach pływania. Lekcje prowadzone są zawsze przy współudziale rodziców, którzy biorą aktywny udział w procesie nauczania. Jest to bardzo istotny element jednoczący i zbliżający do siebie członków rodziny, którzy przebywając razem w wodzie mogą ćwiczyć i pływać zgodnie ze swoimi możliwościami i potrzebami.

Obecnie realizujemy nasze zajęcia według programu „Od niemowlaka do przedszkolaka”.